/Files/images/краса і затишок у школі.jpg

Богданівська школа. Єднання поколінь

Школа... Шлемо їй найкращі вітання, усі слова, спогади, мрії пов`язуємо з нею, рідною школою. Школою, яких в Україні тисячі, але особливою: бо вчителі тут - найкращі, діти - найталановитіші, батьки - найтурботливіші. Зігріта любов`ю та опікою місцевої громади, надихає вона своїх вихованців на високі досягнення у навчанні, спорті, мистецтві і, головне, - у житті. Панує у нашій школі аура творчості, взаєморозуміння, співпраці, підтримки.

/Files/images/DSCF0114.jpg /Files/images/DSCF0131.JPG /Files/images/SAM_0189.JPG

Коріння освіти села Богданівка сягають глибоко в давнину, про що свідчать назви навчальних закладів: Міністерське училище (1835), Братська школа (1857), Школа для дівчат (1907), Комерційна школа (1914), Трудова середня школа (1935), Трудова політехнічна школа (1958). До війни у Богданівці (Гнаденфельді) було дві школи: німецька й російська. З 1957 по 1976 роки свідоцтва про освіту отримали 417 випускників.

У 1976 році на фоні суспільно значущих подій відкриття новобудови - Богданівської середньої школи - не таке вже й помітне, але для села - це нова сторінка історії. Директором нової школи став Рябушко О. М. Згодом на цій посаді працювали Пепескул В. М., Псьол Л. Л., Шевченко В. О. Сьогодні гідно продовжує цю естафету директор Богданівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, випускниця школи Івашина Г. М.

Навчально-виховному процесу школи сприяла робота шкільної бібліотеки, важливу роль завжди відігравала позакласна та виховна робота. Починаючи з 30-их по кінець 80-их років ХХ століття школярі гордо носили звання "жовтенята", "піонери", "комсомольці". Велике значення мала суспільно-корисна праця. Традиційним у школі було змагання "Школа твій дім, будь господарем в нім!". На високому рівні здійснювалася профорієнтаційна робота, про що свідчить створений кабінет профорієнтації, який за підсумками огляду був визнаний кращим в області. Випускники школи разом із атестатом отримували посвідчення тракториста, оператора машинного доїння, швеї-мотористки.

З початку заснування школи учні часто їздили у туристичні подорожі по Україні та союзних республіках. У альбомах випускниеів світлини з Москви, Ленінграда, Калуги, Вільнюса, Києва... Цю традицію продовжує школа і сьогодні.

/Files/images/100_0354.JPG/Files/images/100_2097.JPG

Богданівська школа була і залишається соціокультурним осередком села Богданівка. Сьогодні вона - активний учасник ряду соціальних проектів. Про їх успішність свідчить перемога у Всеукраїнському конкурсі "100 кращих шкіл України" (номінація "Школа - соціокультурний центр села"). Сьогодні екологічні, краєзнавчі, інформаційні, мистецькі проекти допомагають школярам працювати в команді, засвоювати уроки життя, відчувати свою причетність до спільної справи. Школа має чим пишатися: щороку заклад виборює звання "Школа року". Є опорним закладом з питань впровадження профільного навчання, методичної роботи, виховної системи, роботи з обдарованими.

Школа пишається комфортними умовами для навчання й виховання учнів: на сьогодні працюють два комп`ютерні кабінети, є "Шкільний автобус", їдальня. Працюємо над облаштуванням вільного музею декоративно-ужиткового мистецтва. У класах тепло й затишно. І головна гордість - це наші випускники. Школа пильно стежить за долею кожного, щиро вболіваємо через невдачі та рідіємо успіхам усіх. Раді, коли до її стін повертаються випускники з різних куточків не лише нашої державм, а й світу. Географія дуже широка. Таке ж велике й коло професій, які обрали випускники Богданівської школи. Їм підкорилися кращі заклади Києва, Харкова, Дніпропетровська, Одеси, Херсона, Запоріжжя... Але головне, що всі стають хорошими людьми, батьками, чоловіками й дружинами. Багато хто привів до школи своїх дітей і навіть онуків.

Кожні п`ять років школа святкує ювілеї з дня народження закладу. У 2011 році на 35-річчя завітали випускники майже усіх років. Приємно, що на урочистостях були і вчителі, які працювали тут у різні роки. Усі гості відзначили, що школа з роками молодшає, гарнішає.

Про людину говорять, що їй стільки років, на скільки вона почувається. Про школу можна сказати, що вона молода настільки, наскільки яскраво горить вогник життя, енергії, завзяття у душах кожного, хто щодня переступає поріг рідної альма-матер

Кiлькiсть переглядiв: 1157

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.