Відбірковий турнір з робототехніки First Lego Leagui для 18 команд пройшов у Харкові 3 лютого. До цієї події шкільна команда Sap terra готувалася щодня. І коли судді на одному з етапів запитали наших учасників, як часто вони збиралися, то почули, що 5 разів на тиждень. Відповідь приємно здивувала суддів. Далі по це та інші деталі турніру у нашому репортаж.

За умовами, які дуже чітко прописані організаторами й так само чітко виконувалися учасниками, команда мала підготувати захист свого проекту, презентувати захист дизайну робота, продемонструвати Основні Цінності, взяти участь у Грі роботів, оформити свою Піт-зону на турнірі. Також наша команда пройшла Aquaквест.

Наша Піт-зона відповідала темі сезону «Вода і людина». Для відвідувачів ми підготували ребуси, у яких «заховалися» Основні Цінності, тематичний кросворд «А без води і ні туди і ні сюди», пазли «Вода й транспорт», «Вода й відпочинок», «Вода й енергія». Також виготовили буклети й календарі різного формату. Стенд прикрашав прапор Богданівської школи й побажання учнів команді. Щиро дякуємо за теплі слова й віру в перемогу! Дякуємо батькам за можливість придбати форму для команди. Дякуючи їм і нашому дизайнеру Олексію, форма наших учасників була однією з найкращих.

З перших хвилин перебування в Харківському університеті банківської справи кожен із учасників турніру почувався комфортно і впевнено, панувала атмосфері співпраці й задоволення від спілкування. Під час відкриття команди познайомилися із суддями. А далі закипіла робота, оскільки для кожної команди був чітко визначений час для відвідування суддівських кімнат. А ще ж треба було проходити акваквест, знайомитися з іншими командами, їх проектами й Піт-зонами. Тож якщо кому й здається, що можна вправитися з усім швидко, дуже помиляється.

Першим ми захищали проект, назва якого для нас дуже актуальна: «Своя вода». Судді уважно слухали виступ команди й захист постера, а потім поставили ряд питань щодо його практичної реалізації. Радує, що кожен член нашої команди знає, що сказати й доповнити відповідь товариша. Молодці! Це значить, що над проектом працювала КОМАНДА. Командний дух відчули судді всіх кімнат.

Наступна кімната – захист дизайну нашого робота Терработа. Судді допитувалися про найменші деталі й нюанси, аби переконатися, що програмуванням і дизайном робота займалися саме учні, а не тренери. Тут наша команда була справді на висоті. Звичайно, в інших команд- «старожилів» рОботи побільші, але і в нас ще все попереду! Молодці, хлопці!

Між кожним з етапів команда брала участь у Грі роботів. Спочатку підготовчий етап, а далі три спроби на кожну місію. І передбачити, що «прийде» в голову роботу не може ніхто. Усі місії вдома Теработ виконував без проблем, однак чомусь під час турніру вирішив показати характер. І це не тільки в нашій команді. Тому суді й дають три спроби.

Надто важливим для всіх команд був етап спілкування з суддями з Основних Цінностей. Під час командної гри, презентації постера та спілкування з суддями члени команди мали якомога більше розповісти про життя в команді, як вирішують проблеми команди й кожного. І це єдина суддівська кімната, до якої вхід тренерам заборонений.

Наша команда успішно пройшла Aquaквест, і в якості подарунка кожен отримав пляшку для питної води. Як бачимо, організатори також продумали, щоб усе відповідало темі сезону. Дякуючи компанії «Моршинська», на столі у кожній Піт-зоні стояла питна вода.

Кожна команда мала організовувати ігри й запрошувати інші команди до себе. Судді стежили за цим, аби додати командам бали за уміння спілкуватися й дружити. А ще майже кожна команда підготувала художній номер. Вийшов веселий концерт. Молодці всі команди!

Судді пішли радитися. Усі в очікуванні результатів: хто ж стане переможцем у кожному зі змагань і, відповідно, чемпіоном? А кому ж усміхнеться удача стати учасником фінального турніру в місті Київ?

І ось церемонія нагородження. Знову вразила доброзичливість суддів. Після виклику команд на сцену для привітання й нагородження команда проходила вздовж ряду, де стояли судді, і КОЖЕН суддя вітав КОЖНОГО учасника й тренера. Також кожен учасник команди отримав медаль, сертифікат і конструктор Lego. А головне - у залі панував прекрасний настрій, ніхто не почувався переможеним. Усі команди були запрошені разом на сцену, і тут оголосили дев’ять команд, що візьмуть участь у фіналі. І як приємно, що в цьому списку й наша Sap terra! За чотири місяці тренери й команда скільки змогли зробити, аби стати поряд з командами, які вже не один рік займаються робототехнікою!

Щиро вітаємо тренерів і команду з перемогою! Дякуємо батькам за суттєву підтримку й допомогу! Дякуємо всім, хто цікавився роботою команди й турніром. Командою справді зроблено багато, але попереду роботи ще більше. Тож підтримуймо наших і надалі, й бажаємо їм впевненості, натхнення, роботу Теработу – рівного поля й заданого курсу. На нас чекає Київ!

Стежте за нами у FB.

PS. Кілька слів поза програмою турніру. Перше. Вразив Харків. Знаємо, що це не тільки промисловий, культурний центр України, а й науковий. Тим не менше, виявилося, що турнір цей для харківян став знаковою подією. Просто вражала кількість відвідувачів, особливо з дітьми, непідробний, справді жива зацікавленість дитячими проектами. Повірте, це дуже приємно, особливо учасникам. І друге. Це вже думка тренерів. Приємно вразив рівень організації та спілкування з учасниками. Вкотре переконалися у необхідності зміни форматів спілкування з дітьми та проведення й участі в конкурсах.

Кiлькiсть переглядiв: 705

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.