Повернутися до звичайного режиму

Справді, якщо не ми, то хто? Отак подумали і вирішили педагогічний та учнівський колективи, батьки, небайдужі члени громади прилучитися до вирішення місцевих проблем, яких, як і скрізь, вистачає. Довкілля, духовний занепад села, його минуле й сьогодення, люди, які потребують уваги, допомоги й підтримки... Тож роботи - непочатий край!

До реалізації екологічних проектів узялися вчителі біології, математики, англійської мови, початкових класів. Про що це свідчить? По-перше, про те, наскільки актуальною є для села й громади ця проблема. По-друге, про небайдужість учителів і учнів школи. Кожен проект по-своєму важливий та цікавий.

"Зробимо вулиці села зеленими!" - так вирішили учасники цього проекту, керівником якого є вчитель математики Шевченко В. О. Для початку було встановлено сумну статистику: скільки зрубано і скільки залишилося в селі каштанів, у квітові й зелені яких раніше потопало село. Далі - практична робота: може, й не настільки науково, але з великим бажанням учні почали вирощувати саджанці молодих каштанів. Тож робота ця триває. До активної співпраці учасники проекту залучають місцеву громаду, адже за посадженим деревом треба доглядати, здійснюється значна просвітницька робота. Сподіваємося, що спільними зусиллями село відродить славу каштанових вулиць.

Щоб довести, що кожен може змінити світ на краще, учасники проекту "Облаштуй свій дім" учитель англійської мови Скригун О. А. зі своїми семикласниками вирішили бути першими. Обравши недоглянуту ділянку, що знаходиться в самому центрі села, насадили багаторічні квіти. За посадковим матеріалом звернулися до жителів нашого села, ґрунт завезли з найближчої лісосмуги. Сподіваємося, що проект буде заохочувати всіх жителів села Богданівка до дій, спрямованих на поліпшення екологічної та естетичної ситуації, спонукатиме дбати не лише про свої власні садиби, а й про зовнішній вид всього села, адже це - наша земля, наша маленька батьківщина.

Ідея проекту "Посади в школі троянду" з`явилася вже давно, пропонувалися різні шляхи його реалізації: купити кущі троянд, залучити благодійників тощо. Але вирішили заробити кошти самостійно. Для цього кожен клас вирощував розсаду квітів та овочевих культур, а навесні у школі було організовано "Зелений ярмарок", під час якого учні продавали насіння, розсаду, кущі багаторічників. Восени було придбано близько 100 кущів троянд, висаджених учнями старших класів та керівником проекту Цап О. О. Уже незабаром сподіваємося побачити "барвистий" результат - цвітіння троянд.

У нашому селі усім добре відома назва Ясенки - колись улюблене місце відпочинку під молодими ясенками. Рік тому - це жалюгідне видовище з купами сміття та спиляними деревами. Щоб якось зарадити ситуації, учитель біології Бистрицький Г. В., учитель фізичної культури Ценов Е. О. зі своїми шестикласниками, учитель початкових класів Тимчук О. М. та учні 3 класу зайнялися "Створенням екологічної стежини". Дякуючи учасникам проекту, батькам, небайдужим членам громади, які допомагали фізично, технікою для вивезення сміття, місцина змінилася. На жаль, спиляні дерева не відновиш, але й те, що зроблено, радує: розчищено територію, облаштовано місце для багаття. Для відпочивальників встановлено таблички з нагадуванням берегти природу.

Дізнавшись з уроків природознавства про труднощі, яких зазнають зимуючі птахи, учні 4 класу разом зі своїм учителем Курленковою В. А. вирішили залучити усіх небайдужих до реалізації проекту "Добра зима для птахів". І їм це вдалося! Кожен другий учень школи виготовив удома годівничку. А скільки батьків допомагали! Під час проекту учні дізнавалися більше інформації про зимуючих птахів, що їдять, куди ховаються від негоди. На презентацію проекту запросили батьків, вихованців дитячого садочка. Після завершення обладнали пташине містечко, годівнички розвішали в парку, у дитячому садку, навколо школи. Під час проекту учні засвоїли життєво важливий урок: завжди приходити на допомогу тим, хто її потребує.


Не менш важливими є й інші проблеми, серед яких збереження історії села, духовних цінностей, відродження забутих і втрачених духовних надбань.

Своєрідно підготувалися до ювілею заснування села Богданівка учасники проекту на чолі з учителем історії Трушик Т. М. Вирішили показати село, знявши фільм, який назвали "Я покажу вам своє село". Цінність цієї роботи відзначили дуже швидко: на екрані бачимо людей, яких, на жаль, серед живих уже немає. Якби ця ідея була втілена в життя раніше, скільки історії збереглося б для нащадків! Крім фільму, учасники проекту підготували також фоторепортаж

Відроджувати духовні цінності прагнуть учасники проекту "Благослови, мати, весну закликати", керівниками якого були педагог-організатор та вчитель української мови та літератури Чечет Н. В. та учні 11 класу, вчитель початкових класів Курленкова В. А. зі своїми четвертокласниками. Зібравши багатий народознавчий матеріал, учням та батькам учасники проекту показали обрядове дійство зустрічі весни: звучали гаївки, випікали жайворонків, водили кривий танець. Побачити, як це було, можна у нашій фотогалереї.

Створенням вільного музею образотворчого мистецтва займаються учасники наступного проекту. Під керівництвом учителя початкових класів та образотворчого мистетва Скригун Л. Л. учасники зустрічаються з місцевими майстрами декоративно-ужиткового мистецтва, знайомляться з його видами, облаштовують приміщення для музею, постійно збирають експонати, залучають до цієї роботи вихованців художньої студії "Богданівські самоцвіти". Уся місцева громада в очікуванні відкриття музею як свідчення багатої духовної і матеріальної культури богданівців.

Виховувати повагу до старшого покоління, допомагати тим, хто потребує нашої підтримки - така провідна ідея проекту "Твори добро власними руками", ініціаторами якого є педагог-організатор, вчитель математики Веремій Т. А. і вчитель трудового навчання Веремій В. С. Постійна увага до ветеранів праці, дітей війни, літніх людей, їх підтримка - це поняття, які не обмежуються рамками разових заходів. І це довели наші волонтери! Їх підтримали учасники проекту "Діти війни - покоління, яке не забуте", у рамках якого зустрічі з дітьми війни, посильна допомога їм, а головне - увага. Знову ж таки це - не разові акції, добрі справи випускників продовжують інші учні, долучаються нові люди.
Пропонуємо переглянути соціальнийі плакат

А от організатори проекту "Це потрібно не мертвим! Це потрібно живим!" ставили за мету нагадати сучасному поколінню про страшну трагедію, про наш святий обов`язок вшановувати пам`ять про полеглих, дякувати тим, хто завоював перемогу для людства. Учасники проекту на чолі з учителем української мови та літератури Бистрицькою Н. А. пройшли усе село від хати до хати з інформаційними матеріалами, запросили на мітинг-реквієм, послухали спогади дітей війни, очевидців.


Важливим завданням соціальних проектів, ініційованих школою, є активізація громади, залучення її до активних дій. Для цього учасниками проекту проведено значну організаційну роботу. І таким чином учителям фізичної культури Ценову Е. О., Фурсі В. О. спільними зусиллями учнів, батьків, небайдужих місцевих жителів вдалося спорудити спортивні майданчики у селах Бойове та Мокрий Став. Тож влітку дітворі не треба добиратися за кілька кілометрів до стадіону у Богданівці.


Важливу роль відводили висвітленню стану реалізації проектів у засобах масової інформації, зв`язкам з громадськістю. За цю важливу ділянку роботи взялася Івашина Г. М., вчитель української мови та літератури, та учні 6 й 7 класів. Інтерв`ю, статті, висвітлення матеріалів проектів у різноманітних конкурсах - далеко неповний перелік їх діяльності. Завдяки їхній праці про наші проекти чують і знають.

Післямова...

Від початку реалізації соціальних проектів минуло трохи більше року. Деякі з них можна вважати завершеними в часі, інші тривають. Але про жодний не можна сказати, що він був непотрібний. Були недоліки в організації, не завжди все вдавалося, але ж треба пам`ятати, що не винен той, хто нічого не робить. І поряд з певними "мінусами" все ж таки дуже багато позитивного. Ми побачили, скільки небайдужих людей (байдужих, до речі, теж), скільки у громади ідей, які варто підтримувати. Час наших проектів співпав зі змінами в суспільстві, які допомогли нам стати іншими. Впевнені, що всі учні, які були активними учасниками (а є серед них, хто брав участь у 7, 8, а то й 9 проектах!) не буде байдужим до долі своєї школи, свого села, своє країни.

Шановні відвідувачі, якщо у вас є пропозиції, побажання, залишаєте, будь ласка, їх у коментарях.

Кiлькiсть переглядiв: 4454

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.