Чому дорослі не помічають, що діти виросли, що в них може бути своя думка, власне життя? Чому мами ображаються на правду та ховаються на кухні?Скільки треба бути знайомими, щоб розпочати дружбу? Коли можна закохуватися? Подібні питання часто виникають у підлітків. Відповіді на них можна шукати в правильних книгах.Не менше питань виникає і в батьків. Тож якщо хочете знайти відповіді на складні питання, читайте книжки! Якщо хочете знайти пораду, як виховувати дитину чи порозумітися з нею, читайте книжки! ЧИТАЙТЕ самі, ЧИТАЙТЕ разом із ними, ЧИТАЙТЕ те, що може бути цікавим вашим дітям!

До такого висновку прийшли сьогодні й психологи, і педагоги, і, власне, й самі батьки, яким книга допомогла знайти спільну мову зі своїми дітьми.

Саме про це й поговорили вчителі з батьками. І не просто поговорили, а й порадили ряд книжок для підлітків і про підлітків.

Ось деякі з них

/Files/images/кава.jpg

Якою була ця доросла кава для Каті, шістнадцятирічної дівчини? Гіркою. І не лише через природний смак, а й через проблеми самих дорослих. Ми говоримо, що діти не розуміють нас, старших. А чи задумувалися ми коли над тим, чому так відбувається? Зі своєю внутрішньою свободою, характерним для їх віку бунтарством чи здатні вони зрозуміти нас і чи треба? Адже вони справді "інакші від дорослих, котрі самі собі забивають голови дурницями, яких потім не можуть вирішити".


/Files/images/дівчинаон.png Пенні — шістнадцять, тож, як і в багатьох підлітків, її життя не таке просте, як видається. Дівчина захоплюється фотографією, має найкращого друга Елліота, та не може порозумітися з однолітками. Про свої розчарування, конфузи, стосунки з хлопцями та панічні атаки вона чесно й відверто розповідає у своєму блозі під ніком Дівчина Онлайн. А тоді весь світ наче змовляється проти неї. І Пенні разом з родиною та Елліоттом втікає на Різдво до Нью-Йорка, де раптово закохується. Це найромантичніше Різдво у її житті, проте невдовзі дівчина опиняється в епіцентрі мережевого скандалу...

Дебютний роман британської фешн-блогерки, ютуберки та письменниці Зої Заґґ «Дівчина онлайн», який вийшов у листопаді 2014 року, побив рекорд за перший тиждень продажів. На сьогодні авторка написала про Пенні вже три книги, які, безсумнівно, завоюють визнання і в українських читачів.


/Files/images/буба.jpg

Якщо тобі шістнадцять років, твоя мати - відома письменниця, батька частіше можна побачити на телеекрані, ніж удома, а старша сестра постійно заявляє про своє бажання стати кіноактрисою, життя здається не таким уже й легким. На щастя, у Буби є ще дідусь Генрик, а в того - свої пристрасті, наприклад, гра в бридж. Ну, і улюблені джинси й мартенси. Захоплива й сповнена теплого гумору книжка про відкриття світу дорослих, пошуки дружби, перше кохання, гіркоту поразок та маленькі й великі перемоги над собою.


/Files/images/дорс.jpg

Шістнадцятилітній Тимко звик бути самостійним. Попри те що інколи хлопцеві бракує тата, який пішов від них з мамою, коли Тимко був ще маленький, він намагається не закидати школу і знайти якийсь підробіток. Все змінюється, коли Тимко вперше закохується і втрачає голову. Тепер і йому, і його коханій — п’ятнадцятилітній Юлі — доводиться дуже швидко подорослішати і стати відповідальними за нове життя. А це геть непросто, коли сам ще майже дитина./Files/images/неангел.jpg

Багато що мучило Олеся: важко сприймав батька; обурювався, чому така терпляча з ним мама; пережив біль утрати. А потім — вулиця з усіма її загрозами і зовсім не схожими на шкільні колючими уроками.

Нова повість Сергія Гридіна «Не-ангел» відкриває ще одну грань складного життя юної особистості у власному світі і на межі зі світом дорослих.


/Files/images/лише.jpg

Це щемка і життєствердна історія про дівчинку, яка раптом стала всюди почуватися чужою і почала ділити своє життя на «до» і «після». Марія недавно втратила братика і тепер боїться, що втратить і своїх батьків також — маму, яка через горе не може продовжувати жити, і тата, який намагається з усім впоратися, але цього виявляється недостатньо. Саме тоді в Марії з’являється новий друг Якуб, він показує дівчинці, як танцюють зорі, і допомагає зрозуміти, що варто брати справу в свої руки і робити все, що в твоїх силах.


/Files/images/рибанад.jpg Еллі Нікерсон — особлива дівчинка. Найкраще в класі малює, кмітлива, щира, неабияка фантазерка, але… У неї дислексія, вона не може читати й писати, і це впливає на її самооцінку, стосунки з однокласниками, навчання, життя. Жахливо, коли ти не хочеш нікого смішити, а з тебе сміються. Коли найбільше прагнеш почуватися такою, як усі. Коли виконання домашнього завдання перетворюється на випробування. Потрібна неабияка сміливість, щоб кожного дня приходити до школи. Еллі разом із новим учителем кидає виклик — і врешті-решт розуміє: слова не стають істиною лише тому, що хтось їх вимовив уголос. І мислити не так, як усі, — це дуже круто. Такі люди запалюють світ.Прихильникам роману «Диво» Р. Дж. Паласіо сподобається ця оптимістична історія про дружбу й незвичайну обдарованість.— Kirkus ReviewsНадія для тих, кому важко вчитися. Особливі потреби — це не синонім тупості. Роман унікальний, як і його героїня.— BooklistМуллалі Гант змальовує детальний образ чутливої метикуватої дівчинки, яка протистоїть обставинам, що їх не може контролювати.


/Files/images/котт.jpg

36 і 6 котів - саме стільки, не більше й не менше, хвостатих героїв Галини Вдовиченко - оселилося одного дощового вечора в помешканні пані Крепової попри її бажання. Але серце непоступливої господині до котів-безхатьків прихилила киця-сфінкс Баронеса. Ані пані Крепова, ані її племінник Стас навіть уявити собі не могли, чим обернеться вторгнення у їхнє маленьке помешкання 36 дорослих і 6 маленьких котів.


/Files/images/недоторка.jpg Це історія про стосунки підлітків, самореалізацію й пошук себе в житті. Аля була незвичайною дівчиною, адже вона дуже заморочувалася з приводи чистоти – вона хотіла, аби все навкруги було чисте, навіть стерильне. Окрім того, Аля була невпевненою в собі дівчиною і переживала щодо людей навколо себе: вчителів, нового милого однокласника (він сам постійно починав розмовляти з нею, але Аля не вірила в його почуття і вважала це просто виявом вихованості), однокласників (вони зовсім не розуміли Аліне прагнення до чистоти), мами (вона інколи ображалася, коли Аля говорила їй правду). І це нервова напруга накопичувалася більше із кожним днем. І з часом Алі стало здаватися, що гірше вже не може бути: її коханий та найкраща подруга поводяться підозріло і дуже дивно. Щось стоїть за їхньою поведінкою. Це захоплююча і місцями кумедна історія з несподіваною розв'язкою. Дуже глибоко, тонко і цікаво розкривається психологія підлітків, особливості їхніх взаємин з оточуючими і переживань. Я вважаю, що книга здатна зацікавити як підлітків (аби перемогти свої страхи і невпевненість, навчитися вірити людям та приймати світ, яким він є), так і дорослих (аби навчитися бачити й розуміти той справжній підтекст, що іноді підлітки ховають за своїми словами).

Кiлькiсть переглядiв: 471

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.