Оглядаючись на минуле - знімімо капелюха. Зазираючи у майбутнє - закочуймо рукави. Цими словами керується колектив навчального закладу. Школа завжди була й залишається сильною своїми традиціями, що свято бережуться й примножуються наступними поколіннями. Живуть вони як у педагогічному, так і в учнівському колектиах. Найбільш популярними є ті, до яких долучаються батьки, ряд шкільних традицій шановані й серед місцевої громади.

Одна із найдавніших традицій, яка простежується ще з 50-их років минулого століття, - це привітання з нагоди державних свят, а пізніше - визначних подій у житті членів колективу. І сьогодні за святковим столом збираються педагоги різних поколінь. У важку для людини годину вона завжди може розраховувати на фізичну, моральну й матеріальну підтримку. Не почуваються забутими і працівники, які вийшли на заслужений відпочинок. Вони завжди бажані гості на усіх шкільних заходах. Усе це є запорукою теплого, особливого мікроклімату.

Кожен учасник професійних конкурсів упевнений у надійній підтримці колег. Започаткований відділом освіти КВНівський рух дав путівку в життя шкільній команді КВК "Шанс", яка має своїх сценаристів, режисерів, акторів і, звичайно ж, шанувальників. Сьогодні без команди не обходиться жодна приємна подія в колективі. Її виступ - це завжди сюрприз і хороший настрій. У 2018 році колектив вітав з професійним святом педагогів Чернігівської об`єднаної територіальної громади.

Не менш цікавими є учнівські традиції. Загальношкільні свята завжди проходять з активною участю в них батьків, громади. День знань, Свято останнього дзвоника, урочисте вручення атестатів відзначаються особливими рисами: оригінальністю сценаріїв, неповторністю оформлення сцени. Свято Першого дзвоника ніколи не завершується урочистою частиною: класний керівник запрошує до затишних класів учнів та батьків на перший тематичний урок. Раніше це був Ленінський урок, пізніше - урок Миру. З 2014 року започатковано проведення загальношкільного уроку для всіх учасників навчально-виховного процесу та місцевої громади. Вдалий почин у недалекому майбутньому також може стати традицією.

Головною особливістю свята Останнього дзвоника є підведення підсумків роботи усіх учасників навчально-виховного процесу. Тому на святі оголошуються імена переможців у номінаціях "Батьки року", "Меценат року", "Вчитель року", "Класний керівник року". Найбільш хвилюючим моментом є відзначення переможців серед учнів у номінаціях "Дослідник року", "Інтелектуал року", "Спортсмен року". Приємно, що майже кожного року додаються нові номінації: "Творче обдарування", ""Відкриття року, "Активіст року". Найпочеснішим залишається звання "Учень року". Завершуючи 2017/2018 навчальний рік, до школи запросили гостей на родиннято "Нас усіх об`єднав УСПІХ!". Саме тут було відзначено кращих у навчанні, спорті, творчості. Сподіваємося, що такий захід також стане доброю традицією.

Традиційними є у школі святкування Дня Святого Миколая (старшокласникам більше до вподоби День Святого Валентина), Нового року, проведення дня самоврядування, дня здоров`я. І тут посильну допомогу надають батьки. Яскравими прикладами родинного виховання є родинні свята, заходи "Тато, мама, я - спортивна (кулінарна, співуча) сім`я ". На рівні школи проводяться спортивні змагання між батьками та учнями, свята "Зі спортом по життю!", "Таланти наших батьків". Школа радо відгукується на пропозиції щодо проведення родинних заходів. Кожен класний керівник разом із батьківським комітетом та учнями організовують День іменинника, свято улюбленої книги тощо. Приємно, коли про такі події згадують випускники через багато років після закінчення школи.

Уже традиційними є в школі пісенні й танцювальні флешмоби до Дна Соборності України та до Дня вишиванки. Урочистість, піднесеність, стильність, патріотизм - так можна охарактеризувати ці заходи.

Про випускників особлива мова. Вони - гордість школи, за їх успішністю можна говорити про успішність роботи закладу. Тому їхні враження, спогади, побажання дуже важливі. Традиційно на початку лютого школа гостинно запрошує випускників усіх років на вечір зустрічі. Особлива увага ювілейним випускам. Про те, що школа старшає, мудрішає, свідчить той факт, що у 2008 році зустрічалися випускники через 30 років після закінчення школи, а ще через 10 років вони відзначали 40-річчя закінчення навчального закладу. Тепла зустріч, спогади, зачитування послань, написаних в останні дні навчання у школі, згадка про тих, кого нема серед живих, - далеко не все, про що говорять і згадують випускники.

Шкільні будні не менш наповнені традиціями, серед яких - день самоврядування. Він став однією із перших ознак перебудови в суспільстві та демократизації школи. Ініціатори цього заходу успішно впоралися з зі своїми "посадовими обов`язками", і сьогодні вони - компетентні науковці, юристи, державні службовці. Захід знайшов підтримку у послідовників, тож з року в рік впродовж двадцяти років напередодні Дня працівників освіти педагогічний колектив довіряє здійснення навчального процесу найбільш відповідальним старшокласникам. Можливо, саме день самоврядування суттєво вплинув на професійний вибір випускників, і багато хто із них вступив до педагогічних вузів.

Особливою популярністю користуються традиції, де відчутна участь усіх учасників навчально-виховного процесу. Це, перш за все, родинні свята, серед яких загальношкільні "Тато, мама, я спортивна (кулінарна, співуча) сім`я". З часом самі батьки пропонували заходи, де б можна було поспілкуватися як мамам, так і татам. Тому й започаткували у 2012 році свята "Таланти моїх батьків", "Зі спортом по життю". Не меншо активно працюють у цьому плані класні керівники, учні та їх батьки у класних колективах. Уся шкільна родина дружно відзначає Міжнародний День захисту дітей. Екологічна акція, креативні конкурси, спортивне орієнтування, показові виступи туристів, долання смуги перешкод, змагання між вчителями й учнями, смачний обід на природі, море вражень і задоволення - усе це про день здоров`я, який організовує для учнів педагогічний колектив упродовж десяти років.

Упродовж кількох років у школі проходить зелений ярмарок. Кошти від реалізації саджанців, насіння, фруктів та овочів класи спрямовують на потреби школи: висадження троянд на шкільному подвір`ї, озеленення територій, участь у благодійних акціях тощо.

Червоною ниткою у виховній роботі школи проходить патріотичне виховання. Школа 50-80-х років жила оглядами стройової та імпровізованої пісні на військову тематику, «Зірницями», «Орлятами». Частими були зустрічі з ветеранами Великої Вітчизняної війни. На зміну тодішнім військово-спортивним іграм прийшли «Козацькі забави», «Джура», «Козацький гарт». У всі роки існування школи залишається незмінним святкування дня визволення села від німецько-фашистських загарбників (17 вересня) та Дня Перемоги. До пам’ятника Невідомому солдату та Скорботній матері щороку йдуть учителі, учні, їх батьки. Хвилиною мовчання вшановують пам'ять про загиблих, до підніжжя постаментів кладуть квіти. Важливим виховним моментом є надання допомоги людям похилого віку. Раніше це були тимурівці, сьогодні - волонтери, але суті це не міняє. Добрі справи, турбота, лагідне слово - це те, що хочуть почути й відчути люди похилого віку, серед яких діти війни, одинокі люди. Рядки цього розділу постійно оновлюються, тому що життя не стоїть на місці. Тож і настав час додати до кола волонтерських буднів і допомогу людям, які виїхали із зони антитерористичної операції, опинилися у складних життєвих обставинах. А ще сьогодні вся школа активно включалася в акції допомоги воїнам, які захищають свободу й незалежність нашої держави. Малюнки, листівки, власні поробки, а також продуктові набори, засоби гігієни, теплий одяг передають вчителі, учні та їх батьки через різні волонтерські організації. Напевне, як ніколи, відчули усі значимість своєї роботи. Силами учнів і вчителів вдалося сплести маскувальну сітку для військової техніки. Особливими для українців є день Святого Миколая та Великдень, тож усі разом - вчителі, учні й батьки - подбали про подарунки для тих, хто відзначає ці свята не в родинному колі.

У 2017_2018 навчальному році знову зібрали посилку для воїнів. Це була художня література.

Також учні школи активно готувалися до уроку доброти, який провеа для школярів Олеся Кулик, зооволонтер із Запоріжжя. Діти шили лежаки для собак, приносили корм для птахів.

Учні беруть активну участь у конкурсах, експедиціях «Краса і біль України» (кілька років цей конкурс має назву "Моя Батьківщина - Україна"), «Україна вишивана». В системі роботи школи - вивчення історії рідного краю, написання наукових робіт на місцевому матеріалі. У 2011 році узагальнений досвід роботи школи презентований під час обласної виставки "Освіта Запорізького краю". У 2018 році вчитель історії залучила учнів до участі у Всеукраїнському конкурсі "Історія моєї громади: минуле заради спільного майбутнього".

Уже традиційними стали у школі цікаві проекти - навчальні, дослідницькі, соціальні. Про їх переваги учням сьогодні розказувати не треба, бо кожен має можливість використати набуті знання на практиці, спробувати зробити щось самому, дослідити. Проекти «Шкільні коридори як навчальне середовище», «Пізнай свій рідний край», «Читацьке обличчя села Богданівка», «Мовний портрет школи», «Освіта у долях випускників» та багато інших у пам`яті випускників 2003-2007 років. Успішна реалізація їх стала основою для подальшої діяльності. У 2012 році школа розпочала реалізацію ряду соціальних проектів, які мають навчити майбутніх випускників умінню спілкуватися, вирішувати спільні проблеми, брати на себе відповідальність за сучасне і майбутнє. 2013 - рік родинних заходів. 2014 - рік соціальних проектів "Кожен край має свій звичай". У 2015 році -

... Гортаючи сторінки шкільного літопису, вкотре переконуємося в істинності слів В.Щурата:

… тільки той, у кого серце чуле,

Хто вміє берегти своє минуле,

Уміє шанувать своє сучасне,

Лиш той майбутнє вивершить прекрасне.

Кiлькiсть переглядiв: 2527

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.